Inapoi la Cautare

DECIZIE 10 /2009


privind procedura de transfer al membrilor Colegiului Medicilor din România de la un colegiu teritorial la alt colegiu teritorial


Puteti sa consultati o forma actualizata la data 20.05.2019, conform modificarilor publicate in Monitorul Oficial al Romaniei, apasand butonul Cumpara Act.

Cumparati Actul varianta DOC

Forma la zi
Pret: 13,00 RON cu TVA
Doriti o forma actualizata , la zi (20.05.2019) , a acestui act ? Cumparati acum online, rapid si simplu varianta DOC !

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC



    În temeiul art. 404 şi al art. 406 alin. (1) lit. a) şi d) din Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii, cu modificările şi completările ulterioare,

    Consiliul naţional al Colegiului Medicilor din România decide:

    ART. 1


    Membrii Colegiului Medicilor din România luaţi în evidenţa unui colegiu teritorial se pot transfera în cadrul altui colegiu teritorial în situaţiile prevăzute de legislaţia în vigoare şi vor fi luaţi în evidenţa acestuia din urmă în baza următoarelor documente:

    1. notă de transfer;

    2. copie de pe documentele-suport pentru calitatea de medic (diploma de medic) şi pregătirea profesională (rezident, specialist, primar);

    3. copie de pe actul de identitate cu noul domiciliu şi, după caz, certificat de căsătorie sau divorţ (numai la schimbarea numelui şi/sau a stării civile);

    4. adeverinţă de încadrare de la noul loc de muncă sau de exercitare a profesiei. Pentru perioadele de întrerupere a activităţii medicale poate fi solicitată copie de pe cartea de muncă;

    5. copie de pe decizia de pensionare (dacă este cazul).

    ART. 2


    (1) Nota de transfer este prevăzută în anexa nr. 1, care face parte integrantă din prezenta decizie, şi se eliberează de către colegiul unde este înregistrat medicul, în baza unei cereri, conform modelului prevăzut în anexa nr. 2, care face parte integrantă din prezenta decizie.

    (2) Înaintea eliberării notei de transfer, medicul solicitant are obligaţia de a achita la zi cotizaţia datorată către colegiul de unde doreşte să plece.

    (3) Cotizaţia plătită în avans se va vira către colegiul unde urmează să se transfere medicul, făcându-se menţiune în nota de transfer.

1   2   >  

Forme la zi | Modificari Act | Printare | Salvare DOC

Inapoi la Cautare

Comentarii Act

Nu sunt comentarii momentan.

Posteaza pe retele sociale

Pentru a posta un comentariu trebuie sa va autentificati


Daca nu aveti inca un cont si vreti sa va inregistrati dati click aici


Despre Companie

CTCE este liderul national in domeniul software legislativ. Avem o experienta de peste 35 ani in domeniul dezvoltarii de aplicatii software.
(aflati mai multe)

Termeni si Conditii
Comanda LegisPlus
Testeaza LegisPlus
Resurse Lege-Online

Nota CTCE

Continutul, designul, structura, precum si materialele Lege-Online.ro apartin C.T.C.E. - Piatra Neamt si sunt protejate de Legea 8/1996 privind drepturile de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare. Copierea/distribuirea/republicarea acestora este ilegala.

Intrati in Contact

  • Telefon:
    (0233) 211 020 / (0233) 218 110
  • E-mail:
    office@ctce.ro
  • Adresa:
    Bd. Decebal, nr. 32
    610076, Piatra Neamt, Neamt
    Romania


CTCE - Centrul Teritorial de Calcul Economic

Info

Se încarcã, vã rugãm asteptati.